30 grudnia 2013

2013

Koniec roku to zawsze moment podsumowań i wszelakich rankingów.  Ze stworzeniem swojego czekałem do ostatniej chwili jednak nic wielkiego się nie stało co zasługiwałoby na umieszczenie tutaj. Więc zaczynamy !
Największym zaskoczeniem dla mnie była ogłoszona w październiku decyzjia odejścia Marca Jacobsa z Louis Vuitton i przyjęcie na jego miejsce Nicolasa Ghesquiere. Po kilkunastu latach współpracy z francuską marką i stworzeniu linii ready-to-wear dla giganta w dziedzinie akcesoriów Marc ogłosił rezygnację ze stanowiska tłumacząc ją chęcią skupienia się na własnym brandzie. Z niecierpliwością czekam na pokaz Louis Vuitton w marcu pod wodzą nowego dyrektora kreatywnego.


Cara Delevinge i Eddie Campbell- to one otwierały pokazy najbardziej znanych projektantów i tworzyły największe kampanie reklamowe.  Ten rok zdecydowanie należał do nich
.


Podejrzewam, że Ricardo Tisci projektując tą zabawną bluzę nie podejrzewał, iż stanie się ona takim hitem, a blogerzy i gwiazdy będą zapisywać się na specjalne listy, by ją dostać. Mały jelonek podbił serca wszystkich.H&M zaprasza do współpracy najbardziej znaczących projektantów.  Tym razem padło na Isabel Marant znaną ze swoich casualowych,  zachowanych w paryskim duchu kolekcji. Po ukazaniu się kampanii w internecie zapanował szał na te ubrania,  który osiągnął swoje apogeum w dniu premiery w sklepach- ciągnące się kilometrami kolejki kobiet pragnących upolować cokolwiek dla siebie.  Limitowana edycja ubrań wyprzedała się w kilka minut,  a ja będąc w Warszawie kilka dni później w sklepie zobaczyłem jedynie wieszak ze zwróconymi spodniami w rozmiarze pow.40 :(I na koniec blogerzy (wiem, zabrzmi to nieskromnie, ale nie mówię tu o sobie) - to oni w 2013 wyszli z modowego cienia stając się ekspertami w różnego rodzaju programach,  współpracując z markami odzieżowym,  czy przede wszystkim zasiadając w pierwszych rzędach pokazów. Wszyscy idąc ich śladem pozakładali swoje,  lecz przetrwają tylko ci, którzy na prawdę się na tym znają oraz czerpią przyjemność ze spełniania swej pasji, a nie ci którzy liczą na darmowe ubrania i zdjęcia na popularnych portalach.


Co Wy zaobserwowaliście w 2013 roku i co przewidujecie na kolejny ? Do zobaczenia w 2014 roku i wszystkiego dobrego ;)

1 komentarz :

  1. Zdecydowanie to był rok Cary, ale dla mnie to cudownie, bo ją uwielbiam!

    OdpowiedzUsuń